Vicepreşedintele Consiliului Judeţean Prahova, Ludmila Sfîrloagă a avut luni, 19 iunie 2017 o întrevedere cu reprezentanţii Asociaţiei Pensionarilor Prahova

Vicepreşedintele Consiliului Judeţean Prahova, Ludmila Sfîrloagă a avut luni, 19 iunie 2017 o întrevedere cu reprezentanţi ai Asociaţiei Pensionarilor Prahova şi ai Organizaţiilor de Femei - Zona Sud din cadrul Federaţiei Naţionale a Pensionarilor din România. În cadrul întâlnirii au fost abordate în principal aspecte legate de activitatea asociaţiei, schimbul de experienţă a comisiilor de femei membre a organizaţiilor de pensionari precum şi dinamizarea relaţiilor dintre administraţia publică locală şi reprezentanţii pensionarilor din Judeţul Prahova. Vicepreşedintele Consiliului Judeţean Prahova, Ludmila Sfîrloagă a subliniat buna cooperare cu Asociaţia Pensionarilor din Prahova, susţinând o dezvoltare durabilă şi un sprijin constant în proiecte comune.

Totodată, au fost oferite în semn de apreciere pentru activitatea desfăşurată două diplome de excelenţă doamnei Cioc Sofia – Preşedintele Asociaţiei Judeţene a Pensionarilor Prahova şi doamnei Domnica Sorescu Voicu – Coordonatorul Comisiei pentru Femei din cadrul Asociaţiei Judeţene a Pensionarilor. Evenimentul de astăzi marchează o întărire a relaţiilor dintre autorităţile judeţene şi sectorul non-guvernamental reprezentat de asociaţia pensionarilor, creând premisele unor proiecte de viitor comune. La întâlnire au mai participat: administratorul public al Judeţului Prahova, Fabioara Ionescu; prefectul Judeţului Prahova, Mădălina Lupea; subprefectul Judeţului Prahova, Emil Drăgănescu.