dsc 33451Preşedintele Consiliului Judeţean Prahova, Bogdan Toader a reiterat, în cadrul unei conferinţe de presă, susținearea administrației județene pentru evenimentul "Hai cu noi în țara campionilor", ce va fi organizat sâmbătă, 6 octombrie 2018, ora 11:00 de către Federația Română de Gimnastică.

3Vineri, 21 septembrie 2018, la Muzeul Viticulturii și Pomiculturii  de  la Golești, judeţul Argeş, Agenția pentru Dezvoltare Regională  Sud Muntenia (ADR Sud Muntenia) a marcat 20 de ani de activitate, eveniment aniversar la care au participat  reprezentanţi ai Consiliului Judeţean Prahova, având în vedere că preşedintele Bogdan Toader este  membru al Consiliului pentru Dezvoltare Regională  Sud  Muntenia.