31Președintele Consiliului Județean Prahova, Bogdan Toader, împreună cu prefectul județului Prahova, Mădălina Lupea, a fost în zonele afectate de întreruperile în alimentarea cu energie electrică, pentru a vedea la fața locului care este situația intervențiilor echipelor Electrica și în cât timp se vor putea remedia complet avariile apărute.

z171În perioada 14-16 ianuarie 2019, o delegație a Consiliului Judeţean Prahova, condusă de președintele Bogdan Toader, alături de vicepreședintele Ludmila Sfîrloagă s-a aflat în Republica Moldova, pentru a sărbători Ziua Culturii Naționale, dar si pentru a verifica stadiul lucrărilor la investițiile susținute de administrația județeană, în urma parteneriatelor încheiate anterior.

spital ianuarie2019Consiliul Județean Prahova pregătește semnarea contractului de finanțare din fonduri europene nerambursabile pentru Proiectul cu titlul ”Extindere, reabilitare, modernizare și recompartimentare Unitate de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Ploiești”.

11Vineri, 28 decembrie 2018, Serviciul Județean de Ambulanță Prahova a prezentant cele 13 ambulanţe noi (12 ambulanțe tip B2 4x2 și o ambulanță tip B2 4x4), primite la mijlocul lunii în curs, în cadrul Proiectului european "Îmbunătățirea capacității de intervenție la urgențele medicale – Regiunea Sud”, finanțat prin Programul Operational Regional 2014-2020.

Ziar Consiliul Judetean Prahova