dsc 4684S-a semnat contractul de finanțare pentru proiectul „Restaurarea, revitalizarea și punerea în valoare a obiectivului Casa compozitorului Paul Constantinescu, Ploiești” – proiect finanțat prin programul RO – Cultura (Antreprenoriat cultural, patrimoniu cultural și schimb cultural)

42 vfl adrsm  ces breaza copyMiercuri, 5 august 2020, a fost semnat contractul de finanțare pentru proiectul ,,Construcția, reabilitarea, modernizarea, extinderea și echiparea infrastructurii educaționale pentru Centrul Școlar de Educație Incluzivă, orașul Breaza, județul Prahova”

1 copyDe curând, s-au finalizat lucrările din cadrul Proiectului "Covoare asfaltice platforme - la unitățile spitalicești ce aparțin de Consiliul Județean Prahova”.

117093994 3062862730498319 2297665610555872309 o copyPreședintele Consiliului Județean Prahova, Bogdan Toader, a inițiat o hotărâre de consiliu prin care s-a aprobat constituirea unei comisii care să analizeze și să se intereseze de posibilitatea achiziționării fostei Case a Căsătoriilior, situată pe Bulevardul Independenței din Municipiul Ploiești.

1 copyÎn cadrul Proiectului ”Covoare bituminoase platforme - la unitățile spitalicești ce aparțin de Consiliul Județean Prahova”, administrația județeană a demarat lucrări de modernizare și reabilitare la curtea interioară a două unități medicale din subordine, respectiv Spitalul Obstetrică Ginecologie Ploieşti și Spitalul Județean de Urgență Ploiești cu Secția Pneumologie și Secția Gastroenterologie (din Strada Bunavestire).