centrul scolar de educatie incluzivaConsiliul Județean Prahova a depus astăzi, 23 aprilie 2018, în vederea finanțării din fonduri Europene nerambursabile, Proiectul cu titlul „Construcția, reabilitarea, modernizarea, extinderea și echiparea infrastructurii educaționale pentru Centrul Școlar de Educație Incluzivă, Comuna Filipeștii de Târg, Județul Prahova".

dsc 7308cjph1Marţi, 17 aprilie 2018, au avut loc adunările generale ale Asociaţiei de Dezvoltare Intercomunitară (ADI) "Parteneriatul pentru managementul apei Prahova şi ale Asociaţiei de Dezvoltare Intercomunitară "Parteneriatul pentru managementul deşeurilor Prahova"

30716499 1607692722682001 7018785046307799040 n21Vicepreşedintele Consiliului Judeţean Prahova, Ludmila Sfîrloagă a participat marţi, 17 aprilie 2018, la conferinţa "Comunităţi energetice” - organizată în cadrul proiectului european COALESCCE, de către Agenţia pentru Eficienţă Energetică şi Energii Regenerabile AER Ploieşti – Prahova, în parteneriat cu Consiliul Judeţean Prahova.

66Consiliul Județean Prahova a depus astăzi, în vederea finanțării din fonduri europene nerambursabile, Proiectul cu titlul ”EXTINDERE, REABILITARE, MODERNIZARE ȘI RECOMPARTIMENTARE UNITATE DE PRIMIRI URGENȚE A SPITALULUI JUDEȚEAN DE URGENȚĂ PLOIEȘTI”.

dsc 4576cjph1Preşedintele Consiliului Judeţean Prahova, Bogdan Andrei Toader, a participat  miercuri, 4 aprilie 2018,  alături de comisarul șef /secretar de stat în  Ministerul Administraţiei şi Internelor, Mihai-Dan Chirică, la acţiunea de repartizare a containerelor modulare pentru cetăţenii din Judeţul Prahova, ale căror locuinţe au fost afectate de alunecările de teren la începutul lunii martie.