bogdan toader presedinte consiliul judetean prahova

Măsuri privind corespondența adresată de persoanele fizice sau juridice către Consiliul Județean Prahova, în contextul epidemiei de coronavirus

Începând cu data de 17 iulie 2020, pe perioada prelungirii stării de alertă, pentru prevenirea contaminării cu noul coronavirus SARS-CoV-2 și pentru asigurarea desfășurării activității în condiții de securitate și sănătate în muncă, președintele Consiliului Județean Prahova, Bogdan Toader, a stabilit ca întreaga corespondență adresată Consiliului Județean Prahova să fie transmisă strict prin mijloace electronice sau prin servicii poștale.

Este interzisă preluarea corespondenței direct de la solicitanți, petiționari sau reprezentanți ai persoanelor fizice sau juridice.

Totodată, începând cu data de 17 iulie, pe perioada prelungirii stării de alertă, audiențele susținute de conducerea Consiliului Județean Prahova se suspendă.

Transmiterea online către Consiliul Județean Prahova a solicitărilor persoanelor fizice sau juridice poate avea loc astfel :

• prin completarea formularului de contact din pagina prezentului site, respectiv http://www.cjph.ro/contact - în cazul petițiilor simple (care nu necesită atașarea unui document) ;
  • prin intermediul portalului https://www.siugrc-cjph.ro/ , urmând procedura de lucru indicată în prima pagină a acestuia (Adresa 6603 din 27 martie 2020 ) - pentru solicitări din domeniul urbanism și amenajarea teritoriului;
  • prin intermediul serviciului documente online din cadrul portalului https://portal.cjphra.ro/ pentru restul tipurilor de solicitări – este recomandabil ca documentele atașate să fie de tip *.pdf sau *.gif și să nu depășească dimensiunea maximă de 2 MB ;
  • prin e-mail – transmiterea documentelor cu dimensiunea maximă de 20 MB făcându-se către una dintre adresele de corespondență electronică ale Consiliul Județean Prahova : cons_jud@cjph.ro, relatii@cjph.ro , informatii@cjph.ro

Adresa pe care se poate transmite corespondența în cazul utilizării serviciilor poștale este : B-dul Republicii, Nr. 2-4, Palatul Administrativ, Ploiești, județul Prahova.

Comunicate de presă

Anunțuri

Zilele Nichita Stanescu 15martie2018Consiliul Județean Prahova împreună cu Muzeul Judeţean de Artă Prahova „Ion Ionescu-Quintus“ vă invită joi, 15 martie 2018, ora 17.00, la vernisajul expoziţiei "Vis cu Nichita", eveniment dedicat Centenarului "România 100"

Manifestarea îi are ca protagoniști pe: Marius Barb, Camil George Mihăescu, Letiţia Oprişan, Cristian Bădescu, Elena Dăscălescu, Andreea Rus, Valeriu Sepi, Ioana Lavinia Streinu, Angela Paşca, Răzvan Paul Mihăescu, Ruxandra Papa, Alexandru Szabo, Dumitru Macovei, Mircea Deaca, Dan Munteanu, Cecilia Găinaru, Mihai Cârstea, Gheorghe Dănilă, Kőmives Andor, Gruia Rotariu, Raluca Radovici, Mihaela Filoteanu, Ioan Oratie, Nicolai Parfeni, Diana Brăescu, Bogdan Breza, Costin Neamţu, Bogdan Lascăr, Roxana Dumitrache, Ilie Cioartă, Valeriu Şuşnea, Mara Vîlceanu Breza.

Expoziția va fi prezentată de dr. Radu George Serafim și îl are ca invitat de onoare pe E.S. George Călin, Ambasador Convenția O.N.U Geneva.

Evenimentul se înscrie în seria de manifestări din cadrul Festivalului Internațional de Poezie „Zilele Nichita Stănescu“ și este dedicat Centenarului "România 100" (1918-2018).

Zilele Nichita Stanescu 15martie2018