bogdan toader presedinte consiliul judetean prahova

Măsuri privind corespondența adresată de persoanele fizice sau juridice către Consiliul Județean Prahova, în contextul epidemiei de coronavirus

Începând cu data de 17 iulie 2020, pe perioada prelungirii stării de alertă, pentru prevenirea contaminării cu noul coronavirus SARS-CoV-2 și pentru asigurarea desfășurării activității în condiții de securitate și sănătate în muncă, președintele Consiliului Județean Prahova, Bogdan Toader, a stabilit ca întreaga corespondență adresată Consiliului Județean Prahova să fie transmisă strict prin mijloace electronice sau prin servicii poștale.

Este interzisă preluarea corespondenței direct de la solicitanți, petiționari sau reprezentanți ai persoanelor fizice sau juridice.

Totodată, începând cu data de 17 iulie, pe perioada prelungirii stării de alertă, audiențele susținute de conducerea Consiliului Județean Prahova se suspendă.

Transmiterea online către Consiliul Județean Prahova a solicitărilor persoanelor fizice sau juridice poate avea loc astfel :

• prin completarea formularului de contact din pagina prezentului site, respectiv http://www.cjph.ro/contact - în cazul petițiilor simple (care nu necesită atașarea unui document) ;
  • prin intermediul portalului https://www.siugrc-cjph.ro/ , urmând procedura de lucru indicată în prima pagină a acestuia (Adresa 6603 din 27 martie 2020 ) - pentru solicitări din domeniul urbanism și amenajarea teritoriului;
  • prin intermediul serviciului documente online din cadrul portalului https://portal.cjphra.ro/ pentru restul tipurilor de solicitări – este recomandabil ca documentele atașate să fie de tip *.pdf sau *.gif și să nu depășească dimensiunea maximă de 2 MB ;
  • prin e-mail – transmiterea documentelor cu dimensiunea maximă de 20 MB făcându-se către una dintre adresele de corespondență electronică ale Consiliul Județean Prahova : cons_jud@cjph.ro, relatii@cjph.ro , informatii@cjph.ro

Adresa pe care se poate transmite corespondența în cazul utilizării serviciilor poștale este : B-dul Republicii, Nr. 2-4, Palatul Administrativ, Ploiești, județul Prahova.

Comunicate de presă

Anunțuri

MuzIst 23martie2018Sub egida Programului "România 100", vă invităm să participaţi la manifestările organizate de Consiliul Județean Prahova și Muzeul Judeţean de Istorie, împreună  cu secţiile sale, dedicate împlinirii a 100 de ani de la Unirea Basarabiei cu România.

Sub egida Programului "România 100", vă invităm să participaţi la manifestările organizate de Consiliul Județean Prahova și Muzeul Judeţean de Istorie, împreună cu secţiile sale, dedicate împlinirii a 100 de ani de la Unirea Basarabiei cu România.

În Ploieşti

Muzeul Judeţean de Istorie şi Arheologie Prahova, Ploieşti, str. Toma Caragiu, nr. 10

26 martie 2018, ora 11.00
Expoziţia lunii aprilie: „Harta etnografică a Basarabiei de Alexis Nour”