DJ713Consiliul Judeţean Prahova informează participanţii la trafic în legătură cu faptul că, în cursul dimineţii zilei de vineri, 29 ianuarie 2021, drumul județean DJ 713 pe sectorul de drum DN 71 – Cabana Cuibul Dorului – Șaua Dichiului – Cabana Piatra Arsă a fost închis pe o perioadă nedeterminată, din cauza unei avalanșe.

proiect gazeConsiliul Județean Prahova a depus astăzi, 19 decembrie 2020, cererea de finanțare pentru înființarea rețelei de distribuție a gazelor naturale în comunele Cocorăștii Mislii, Vâlcănești, Cosminele, Dumbrăvești, Vărbilău, Aluniș, Ștefești, Bertea și orașul Slănic

Hartă deszăpezire

deszapezire