Viata la conacMuzeul „Conacul Bellu”, secție a Muzeului Județean de Istorie și Arheologie Prahova, vă invită sâmbătă, 22 iunie 2019, începând cu ora 11.00, la sediul său din Urlaţi, str. Orzoaia de Sus nr. 12, să participați la matineul muzeal „Viaţa la conac”,organizat în colaborare cu Fundaţia „Calea Victoriei”.

Centrul Județean de Cultură Prahova alături de Consiliul Județean Prahova, Asociația Așezămintelor Culturale și Centrul Cultural „Aurel Stroe” din Bușteni organizează în perioada 3 – 7 aprilie 2019, la Centrul Cultural „Aurel Stroe” din Bușteni, cea de-a X-a ediție a Colocviului Național „Coregrafia Dansului Tradițional Astăzi”

Afis Ziua francofoniei 20martie2019Muzeul Județean de Științele Naturii Prahova vă invită miercuri, 20 martie 2019, orele 10.30, la sediul său din Palatul Culturii Ploiești, la „Sărbătoarea francofoniei”. Evenimentul este organizat de Consiliul Județean Prahova, Muzeul Județean de Științele Naturii Prahova, Alianța Franceză Ploiești și Compania Apa Nova Veolia Environnement.

Ziar Consiliul Judetean Prahova