Consiliul Județean Prahova și Centrul Județean de Cultură Prahova vă invită joi, 22 februarie 2018, ora 10, Sala Orion, Palatul Culturii Ploiești, et. 2, la Simpozionul Dragostea – opinii, reflecții, ipostaze din cadrul Proiectului Cultura Dialogului.

Simpozionul prin temele abordate și ținuta intelectuală a prezentărilor, se dorește a fi o alternativă culturală la tendințele actuale de abordare minimalistă a unor teme generoase din punct de vedere științific și spiritual.

În finalul simpozionului se va vizita expoziția Simbolul Dragobetelui figurat pe linguri de lemn, realizată de meșterul popular Petre Ghițeanu și se va lansa volumul „Poeme alese” din creația poetului Paul Verlaine, în traducerea domnului Petru Dincă, volum care va fi distribuit gratuit participanților.
CJC dragobete 22feb2018

Hartă deszăpezire