Consiliul Județean Prahova, prin Centrul Județean de Cultură Prahova, organizează în perioada 5-27 decembrie 2019, proiectul cultural intitulat „Magia Sărbătorilor de Iarnă”

În parcul din fața Palatului Administrativ, prahovenii vor a avea ocazia să participe direct la evenimentele care au drept scop educarea gustului publicului pentru frumos, încurajarea industriilor creative, a meșteșugurilor tradiționale, familiarizarea publicului cu tradițiile specifice de Crăciun și Anul Nou, oferirea unor posibilități de afirmare și exprimare artistică pentru tinerii interpreți.

Evenimentul va cuprinde organizarea unor spectacole care se vor desfășura în zilele de 6-8, 13-15, 20-22 decembrie, în intervalul orar 17.30 – 18.30, pe scena amplasată în perimetrul menționat, precum și a unui târg cu produse meșteșugărești, de artizanat sau handmade, realizate de artiști și creatori locali, dar și cu produse din gastronomia tradițională.

magia sarbatorilor de iarna 2019