Muzeul Județean de Științele Naturii Prahova

Web: www.muzbioph.ro

Manager:
GRIGORESCU Dragoș

Motto: Înainte de a fi istorie, cultură și civilizație, omul a fost, este și va fi natură.

MUZEUL JUDEȚEAN DE ȘTIINȚELE NATURII PRAHOVA, se prezintă ca o importantă instituție cultural-stiințifică și educativă a județului, fiind recunoscut, de altfel, pe plan național, ca unul dintre cele mai serioase și mai prestigioase centre de acest profil din România.
Activitatea expozițională și lucrul direct cu publicul se desfășoară în șapte secții, fiecare cu o identitate bine conturată, din punct de vedere al tematicii științifice și al funcționalității cultural-educative, având, în același timp, și o judicioasă repartizare teritorială, fiind amplasate atât în reședința județului, cât și în trei zone geografice cu o deosebită semnificație culturală și turistică.

Pe lângă expozițiile permanente din cele șase secții, Muzeul Județean de Științele Naturii Prahova organizează și expoziții temporare, itinerante, pe tematici diverse – biologie, geologie, mineralogie, paleontologie, antropologie, protecția mediului, meștesuguri și ocupații tradiționale, precum și conferințe și simpozioane.

Noutăți:

Rezultatul final al concursului de proiecte de management

Rezultatul concursului de proiecte de management

Rezultatul etapei I al concursului de management

Anunț referitor la concursul de proiecte de management

Modificarea termenelor privind desfăşurarea Concursului de proiecte de management organizat de Consiliul Județean Prahova pentru Muzeul Judeţean de Ştiinţele Naturii Prahova

Puteți schimba aceste setări oricând.

• Esențial: Autentifică logarea dvs. în contul de utilizator

• Analiză: Ține evidența locației și regiunii bazat pe IP